1. Uğur Ekinci
  2. Köşe Yazıları
  3. Aynı gemideysek, elinizi vatandaşın cebinden çekin(!)

Aynı gemideysek, elinizi vatandaşın cebinden çekin(!)

featured

İnsanlar gün geçtikçe dününü arar hale geldi. Burdan şu kurum veya şu kişiler sorumlu demeyeceğim nitekim hepsinin ucu aynı noktaya çıkıyor. Gün geçtikçe hele hele Temmuz itibariyle müthiş zamların geleceğini bilen biri olarak, sürekli çeşitli tarihler verilerek enflasyonun düşeceği söylentisini bi kenara bırakıp doğru bir şekilde önümüze bakalım. Bugünümüzü aramayalım, yarınların daha iyi olacağını düşünelim!

Biz ne dersek diyelim herşeye uçuk şekilde zamlar gelmeye devam ediyor ve ne hikmetse zenginler bu durumdan hiç ve hiç etkilenmiyor ve olan hep alt kesime, durumu olmayana ve garibana oluyor. Bu durumun aksine tersine dönmesi gerekiyor. (Tıpkı Hz. Yusuf zamanında olduğu gibi)

Denetleme mekanizmamız sıfır çünkü herkes kafasına göre denk getirdiğine ne kadar pahalı satarsam derdine düşmüş! Ben burdan Ekonominin iyiye gitmesini ve enflasyonun düşmesi fikrinde henüz olamadıysak; Hükümete şu önerilerde bulunmak istiyorum;

Birden fazla maaş alan kim veya kimler varsa önce onların maaşı teke düşürülsün. Diğer ülkeleri de baz alarak 600 tane fazlasıyla vekil var bu vekil sayıları en dipe kadar indirilsin. Emekli vekillerin boyuna aylıkları artılıyor düşürülmeli! Vergi borçları düşük gelirli esnafların affedilmiyor, zenginlerin affediliyor. Vergi madem var bu vergi herkesten alınsın ve kimsenin vergisi AFFEDİLMESİN! ÜRETİME önem verilsin. Üretim yapacak çiftçinin önünün açılması sağlansın. Biz bize olmayı dışardan ürün getirmemeyi ve kendi ürünlerimizin kullanılmasını tavsiye ediyorum. Artık şu kafasına göre fiyat artıranlar, özelleşen kurumlar (Nasıl ki vergiye mükellef kişi ve kurumların ibanına giren, çıkan paralar sorgulanıyorsa) onlarda denetim mekanizmalarına takılsın!

Yazım umarım gereken yerlere gider. İnsanlar artık yarınını kestiremez durumda. Herşey ateş pahası ve herkes kafasına göre davranmaya devam ediyor. Madem hepimiz aynı gemideyiz en azından garibanının, fakir ve fukaranın cebinden elinizi çekin…

Aynı gemideysek, elinizi vatandaşın cebinden çekin(!)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.